MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Meslek Lisesi’nde İngilizce Şenliği 01.06.2016 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) desteğiyle meslek lisesi öğrencilerinin yabancı dil yetkinliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar sonuç verdi. Bu çerçevede Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan İngilizce şenliği izleyenleri hayran bıraktı. MTSO desteğiyle dil eğitimi için Londra’da University College London Yaz Okulu’na giden öğrencilerin festival kapsamında gerçekleştirdikleri gösterilerde İngilizceye hakimiyetleri dikkat çekti.


Meslek Lisesi’nde İngilizce Şenliği

MTSO’nun Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Dersi Zümresi ile son 4 yıldır gerçekleştirdiği ‘Yabancı Dili Konuşan Meslek Lisesi Öğrencileri’ Projesi devam ediyor. Yabancı dil eğitimine büyük önem veren okulda English Fest (İngilizce Şenliği) düzenledi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen, 9-10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösterilere ilgi yoğundu.

Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen şenliğe, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İbrahim Kiper, Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nural Geyik, öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. Biri Amerikalı olmak üzere 5 İngilizce öğretmeni denetiminde yaklaşık 30 öğrencinin bir yıl boyunca hazırladığı gösteriler izleyenlerin beğenisini topladı.

İngilizce sunum yapılan festivalde öğrenciler, kendilerinin yazıp oynadıkları İngilizce piyesleri sahnelemelerinin yanı sıra, yine Nasrettin Hoca fıkrasından Atatürk’ün hayatına, Türkçe şarkıların İngilizce çevirisinden katıldıkları yurtdışı eğitimlerin sunumuna, popüler İngilizce şarkıların seslendirilmesine kadar birçok etkinliğe imza attı.

Öğrencilerin İngilizceyi çok iyi kullandıklarını ve yabancı dile hakim olduklarını söyleyen MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, “Gençlerimiz, İngilizce tiyatro oyunlar sergiledi, şarkılar söyledi, sunumlar yaptı. Bu güzel, anlamlı ve keyifli festivalin hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.   

Festival, toplu aile fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER