MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Bilge ve Bilgin Kardeşlerle Hayata Bağlan Projesi’ne MTSO’dan destek  31.08.2018 tarihinde yayınlandı

Mersin Hayata Bağlananlar Derneği (MERBADER) Başkanı Nizamettin Kılıç, Proje Koordinatörü Sibel Öz ile birlikte Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol’u ziyaret ederek ‘Bilge ve Bilgin Kardeşlerle Hayata Bağlan Projesi’nin detayları hakkında bilgi verdi. Çocukları bağımlılıklardan uzak tutmak, özgüvenlerini artırıp kişisel gelişimlerine katkı sağlamak adına hazırlanan projeyi dinleyen Başkan İzol, “Projenin paydaşları arasında yer alıp çözüm ortağı olacağız” dedi. 


Bilge ve Bilgin Kardeşlerle Hayata Bağlan Projesi’ne MTSO’dan destek 

Konuyla ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Sibel Öz, 12 ay devam edecek projenin 5-10 yaş arası çocukları kapsayacağını anlattı. Mersin Valiliği koordinesindeki projenin paydaşları arasında Büyükşehir Belediyesinin de yer aldığını kaydeden Öz, Bilge ve Bilgin isimli iki maskot ile çocuklara ulaşıp bağımlılığın zararları, özgüven ve kişisel gelişimin önemi konularında farkındalık yaratmak istediklerini anlattı. Anaokulu, ilkokul ve ortaokulları bire bir ziyaret edip çocuklarla bir araya geleceklerini dile getiren Öz, aynı zamanda özel günlerde düzenleyecekleri çocuk şenlikleri ile çocuklara toplu olarak ulaşacaklarını da bildirdi. 
Proje süresince 2 ayda bir yayınlayacakları dergi aracılığıyla okul etkinliklerini duyuracaklarına dikkat çeken Öz, destek veren kurumların başkanlarının konuyla ilgili köşe yazılarına da yine dergide yer verileceğini anlattı. Bu paylaşımlarının oluşturulacak sosyal medya hesapları ile destekleneceğini de dile getiren Öz, çalışmaya dezavantajlı bölgelerle başlayacaklarını, proje sonunda 265 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Bire bir 40 bin çocukla fotoğraf çektirip bu fotoğraflardan hazırlayacakları magnetleri buzdolaplarına yapıştırmaları için hediye edeceklerini bildiren Öz, “Aynı zamanda sponsorlarımız aracılığıyla temin edeceğimiz zeka oyunlarını da özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayıp bu oyuncaklara ulaşma imkanı sınırlı çocuklara dağıtmak istiyoruz” diye konuştu. 


 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER