MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Sertifikalı dış ticaret eğitimi için geri sayım başladı 31.01.2024 tarihinde yayınlandı

Dış ticaret kenti Mersin, bu alandaki gücünü kurumlar arası işbirliğiyle artırıyor. Bu bağlamda bir araya gelen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) organizasyonunda, “Sertifikalı Dış Ticaret Eğitim Programı” düzenlenecek. Mersin Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşecek program kapsamında ülke kalkınmasında önemli role sahip ihracatın işin uzmanlarınca yapılabilmesi, dış ticaret konusunda bilgi ve becerileri geliştirip sektördeki nitelikli işgücünün oluşumuna katkı sunulması hedefleniyor. Eğitim için son başvuru 16 Şubat 2024 Cuma. 


Sertifikalı dış ticaret eğitimi için geri sayım başladı

Mersinde dış ticareti geliştirme hedefiyle hazırlanan “Sertifikalı Dış Ticaret Eğitim Programı” için başvurular başladı. MTSO ve AKİB hizmet binalarında düzenlenecek eğitimler 1 Mart ile 23 Mayıs 2024 günleri arasında gerçekleşecek. Başvuruların ardından yapılacak eleme sınavı sonucunda başarılı olan adaylar eğitime kabul edilecek olup, eğitim ücreti 2.000 TL olarak belirlendi. Kontenjan 30 kişi ile sınırlı tutulmakta olup eğitim sonunda derslerin en az yüzde 70’ine devam edenlere katılım belgesi verilecek. Yine toplam 152 saat olan derslerin yüzde 70’ine devam eden katılımcılardan sınavda başarı gösterenler ise sertifika almaya hak kazanacak. 
Kursiyerlerin eğitime kabulü için yapılacak eleme sınavında adayların genel yetenek (Türkçe – matematik) ve İngilizce bilgileri test edilecek olup sınav yeri ve saati 16 Şubat 2024  sonrası ayrıca ilan edilecektir. 
 

Başvuru Linki: https://forms.gle/N4xybpU2ny5s1KTp8


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER