MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Sektör temsilcileri Mersin Mobilya Fuarı’nda buluştu 19.04.2024 tarihinde yayınlandı

MTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Alpay Seyhan, bölgenin mobilya sektörü açısından fırsatlarına dikkat çekerek, “Mersin bu sektörde artık sadece bir perakende pazar olamaz. Üreten, markalar yaratan, özgün tasarımlar yapan ve ihracatçı bir kent olmak zorunda” dedi.


Sektör temsilcileri Mersin Mobilya Fuarı’nda buluştu

Mersin Mobilya ve Ev Aksesuarları Fuarı dört yıllık aranın ardından kapılarını yeniden araladı. Fuarın açılışı Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Alpay Seyhan, MTSO Meclis Üyesi Tamer Güner, Mersin Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı ve MTSO Meclis Üyesi Adnan Gündoğdu, Mersin Perakendeci İş İnsanları Derneği Başkanı ve MTSO Meclis Üyesi Özcan Demir, Mersin Mobilya Sanayicileri İş İnsanları Derneği Başkanı Sadık Özkan ile sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmalarıyla başlayan tören kurdele kesimiyle devam etti. Ardından stantları ziyaret eden protokol, yeni tasarımları yeninde inceleyip firmaların çalışmaları hakkında bilgi aldı. Mersin’den 35 firmanın katıldığı fuar, 19-28 Nisan günleri arasında Yenişehir Fuar Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. 
Fuarın açılışında söz alan MTSO Sayman Üyesi Alpay Seyhan, Mersin mobilya endüstrisinin çoğunlukla geleneksel yöntemlerle çalışan atölye tipi, küçük ölçekli işletmelerin ağırlıkta olduğu bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Küçük ölçekli işletmeler yanında orta ve büyük ölçekli işletmelerin sayısının da her geçen gün arttığını belirten Seyhan, “Bunun arkasında yatan en önemli etken, elbette Mersin girişimcilerinin çabasıdır. Kentimiz, mobilya ve orman ürünlerinde kendi markalarını oluşturmaya başlamıştır” dedi. En büyük avantaj olarak Mersin’in bu sektörü destekleyen bir coğrafyada yer almasını gösteren Seyhan sözlerini şöyle tamamladı: 
“Ham madde kaynağımız var. Bunun da ötesinde, ürünlerimizi yerel pazarlarla ve dünya ile buluşturacak güçlü lojistik avantajlara sahibiz. Üreten ve azimli girişimcilerimizle, yetkin insan kaynağımızla, Mersin artık bu sektörde sadece bir perakende pazar olamaz. Mersin, sektörün tüm ilgili paydaşlarıyla, ayrışmadan, birlik ve beraberlik içinde, mobilya ve orman ürünleri sektöründe;  kümelenmeye, markalaşmaya, tasarıma, teknolojiye, verimliliğe, nitelikli insan kaynağı ve yenilikçiliğe odaklanmıştır. MTSO olarak tüm planlarımız ve çabamız bu hedeflere yöneliktir. Mersin bu sektörde artık üreten, marka yaratan, özgün tasarımlar yapan ve ihracatçı bir kent olmak zorundadır. Ben, fuarın bu gücü bir kez daha gündeme getiren bir aracı olmasını diliyorum.”Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER