MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Mersin lojistik sektörünün gelişiminde daha çok rol alacak 25.08.2023 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aktoğ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) TIR Komite Üyeliğine seçildi. MTSO’nun ilk kez görev aldığı bu komite TIR mevzuatı ile sektöre yönelik genel kararların alınmasında önemli rol oynuyor. 


Mersin lojistik sektörünün gelişiminde daha çok rol alacak

MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aktoğ TOBB TIR Komite Üyesi oldu. Seçimler sonrası kısa bir değerlendirme yapan Aktoğ şunları söyledi: 
“TIR Komitesi, lojistik sektöründe özellikle kara taşımacılığının mevzuat sorunlarının çözüldüğü önemli bir komite. Bilindiği üzere Mersin, ihracatının yaklaşık yüzde 30’unu kara taşımacılığıyla yapıyor. Türkiye’nin en büyük kara araç filosuna sahip kentlerinden biri. Lojistikteki gücümüz, bu komitede yer alıyor olmamızın Mersin ve ülke lojistiğindeki mevzuat sorunlarının çözümünde daha etkin rol oynayacağımızı gösteriyor. Elbette yalnızca mevzuat sorunları ya da güncel sorunlar değil. Mersin olarak AB Yeşil Mutabakat uyum süreci için gerekli şartların oluşturulması gibi sektörü geleceğe hazırlayacak konularda daha çok söz sahibi olacağız. 
MTSO olarak böyle bir oluşumda ilk kez yer almamızda desteği olan Oda Başkanımız Sayın Hakan Sefa Çakır’a ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum.” 
 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER