MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Mersin’in ilk multimedya sergisi açıldı 05.05.2016 tarihinde yayınlandı

Sanatçı Utku Şenbayrak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde bir ilke imza attı. Mersin’in ilk multimedya sergisini açan Şenbayrak, klasik resim ya da heykel sergisi yerine daha çok çağdaş sanatın anlatım dilini kullanmayı tercih ettiğini söyledi.


Mersin’in ilk multimedya sergisi açıldı

Sergisinde, üzerine dijital müdahale yaparak imgenin manipülasyonu sonucu oluşturulan fotoğrafları sergilediğini anlatan Şenbayrak, “Mersin’de ilk kez böyle bir sergi düzenleniyor. Bundan sonraki çalışmalarım da yeni medya üzerine olacak” dedi. Toplam 15 eserin yer aldığı serginin 8 tane fotoğraf, 5 video ve 2 de enstalasyondan (yerleştirme) oluştuğunu kaydeden Şenbayrak, Glitce adını verdiği sergisi için şunları söyledi:
“Bu sergim ile zihin, bellek ve mekan kavramlarını dijital bir anlatımla bozulmaya uğratıp algıya müdahale etmeyi planlıyorum. İmajlarımı çağdaş yaşamın içinden seçtim.”
MTSO Sanat Galerisi’ndeki sergi açılışına MTSO Genel Sekreteri Kadir Dölek, Başkan Danışmanı Ercan Akın, MTSO Sanat Galerisi Sorumlusu Seda Şahbaz ile çok sayıda sanatsever katıldı.
1990 yılında Adana’da dünyaya gelen Utku Şenbayrak 2011’de Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünü bitirdi. Sanat eğitimine 2011’de Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Seher Kurt ve Cüneyt Kurt atölyesinde başlayan sanatçı, 2013’te Mersin’e gelerek eğitimini Orçun Çadırcı ve Gülcan Şenyuvalı atölyelerinde sürdürdü.
16 Mayıs Pazartesi gününe kadar açık kalacak olan sergi hafta içi, 08.30 – 18.00, Cumartesi günleri ise 10.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER