MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Limandaki yoğunluğun çözümü için taraflar MTSO’da bir araya geldi 01.03.2023 tarihinde yayınlandı

Kahramanmaraş merkezli depremde zarar gören İskenderun Limanı’na yanaşacak gemilerin Mersin Limanı’na gelmesi sonrası artan yoğunluğun getirdiği sorunların çözümü için konunun tarafları Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) bir araya geldi. 


Limandaki yoğunluğun çözümü için taraflar MTSO’da bir araya geldi

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan başkanlığında yürütülen toplantıya MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aktoğ, Meclis Üyesi ve Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, Mersin Deniz Ticaret Odası ile Mersin Serbest Bölge Yetkilileri ve lojistik sektör temsilcileri katıldı. 
Limanda artan yoğunluk nedeniyle ithalat ve ihracat yüklerinde yaşanan sıkıntıların ele alındığı toplantıda çözüm önerileri değerlendirildi. Sektör temsilcileri tüm dış terminallerde MIP’nin 24 saat esasına dayalı hizmet vermesini talep edip belirli terminallerdeki operatör sayılarının artırılması halinde sorunun çözümleneceğini ifade etmesi üzerine liman yetkilileri özellikle Terminal 6’daki mesaiyi 24 saate çıkarıp operatör sayılarını da artırabileceklerini bildirdi. Liman yetkilileri ayrıca sıkışıklığın önlenebilmesi için özellikle ithalat yükleri çekilirken talebin kendilerine erken bildirilmesi durumunda da işlemlerin hızlanabileceğine işaret etti. 
Toplantının sonunda yaşanan sıkışıklıkların azaltılabilmesi adına lojistik sektör temsilcilerinin önümüzdeki süreçte dış depo yetkilileriyle de bir araya getirilip toplantı düzenlenmesi kararı alındı. 
 


 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER