MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Düşünceler ölmez, Atam izindeyiz… 09.11.2022 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yılında yayımladığı mesajında, “Ata’mızı vefatının yıl dönümünde bir kez daha büyük bir özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.


Düşünceler ölmez, Atam izindeyiz…

Kızıltan mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“En değerli varlığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının yıl dönümünde onu bir kez daha büyük bir özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz. Onun, yaşadığı çağı aşan vizyonunu gördükçe eserlerine, düşüncelerine ve ideallerine olan bağlılığımız daha da artmaktadır.
10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, onu gerçek anlamda anlama ve aynı zamanda Atatürk’ün bilim, eğitim, üretim, çağdaşlaşma ve evrensel insanlık ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı gösterme günüdür.  Dayandığı evrensel insanlık değerleri ve odak noktası bilim olan düşünceleri, ayrıştırmadan tüm milletimizi kucaklamış, ulusumuzun ortak paydası olmuş ve bizi birey olarak değerli kılan vatandaşlık sıfatı ile yüceltmiştir.
Mersin iş dünyası olarak ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı yineleyerek, ülkemizi daha güçlü, daha zengin, daha kalkınmış bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına ve manevi vasiyetine en anlamlı saygı olduğuna inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, ulu önderimizin çizdiği yoldan sapmadan her anlamda zengin, gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye idealini gerçekleştirmek için her geçen gün daha da artan bir istekle çalışıyor ve Atamızı bir kez daha minnetle, rahmetle anıyoruz. Onun veciz sözü Atatürk’ün değerini bir kez daha göstermektedir: Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.”


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER