MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Çakır: “KKTC ile yeni sayfalar açmaya kararlıyız” 18.10.2023 tarihinde yayınlandı

KKTC’nin Türkiye için önemini vurgulayan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, önce bölgenin Türk Cumhuriyetleri tarafından tanınması için çalışıp ardından da ekonomik açıdan güçlendirecek projelere yoğunlaşacaklarını söyledi. KKTC’li iş insanlarıyla yaptığı görüşmede önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi düşündükleri projelere değinen Çakır, “KKTC ile yeni sayfalar açmaya kararlıyız” dedi. 


Çakır: “KKTC ile yeni sayfalar açmaya kararlıyız”

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) Genel Başkanı Enver Mamülcü, Mersin İl ve Akdeniz Bölge Başkanı Güral Korkmaz, Dernek Üyesi Binnur Mamülcü, Mersin Hukuk Danışmanı Özgül Korkmaz ve Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Akdeniz Bölge ve KKTC Başkanı Harun Arslan ile birlikte Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır’ı ziyaret etti. İSAD olarak birçok kentle karşılıklı protokolleri bulunduğunu anlatan Genel Başkan Mamülcü, amaçlarının başta ekonomi olmak üzere KKTC ile Anadolu kentlerinin kültürel ve sportif faaliyetlerini geliştirip bu protokolleri somutlaştırmak olduğunu söyledi. Mersinve KKTC’nin daha da çok yakınlaşmasını arzu ettiklerini vurgulayan Mamülcü, “Mersin Kıbrıs’a en yakın kentimiz. Mersin, Kıbrıs için çok önemli. Kıbrıs da Mersin ve Türkiye için çok önemli. KKTC olmasa mavi vatan olmaz. Bu nedenle en çok yatırımı Mersin iş dünyasından bekliyoruz” diye konuştu. 

Çakır: “KKTC marketi açarak ürünlerin tanıtımına destek vermek istiyoruz”
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak KKTC’yi çok önemsediklerini vurgulayan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ise şunları söyledi: 
“Mersin ve KKTC arasında var olan Ro-Ro ve yolcu taşımacılığına farklı ve yenilikçi alanlarda devam etme projelerimiz var. MTSO olarak DEİK ve İKV’de önemli görevlerimiz var. Dünya Türk İş Konseyi’ndeki (DTİK) etkinliğimizi de kullanarak KKTC’nin öncelikle Türki Cumhuriyetler tarafından tanınması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Yerel Yönetimlerle işbirliği kurarak Mersin’de bir Kıbrıs marketi açarak Kıbrıs ürünlerinin tanıtımına deste vermek istiyoruz. Kıbrıs sınırlı kaynaklarını daha butik sektörlerde kullanmalıdır. Katmadeğer yaratan tarım gıda ürünlerinde organik üretimde markalaşmaya müsait bir noktadır. MTSO olarak KKTC ile çok daha yeni sayfalar açmaya kararlıyız.” Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER