MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Almanya Schengen vizesi başvuruları artık Mersin’de yapılabilecek 11.10.2022 tarihinde yayınlandı

Almanya Schengen vize başvuruları Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Türkiye'de Almanya vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş tek kuruluş olan iDATA arasında yapılan bir anlaşma sonucu artık Mersin’de yapılabilecek. MTSO’nun girişimleriyle imzalanan protokolle Almanya Schengen vize işlemleri hizmetleri artık Mersinlilerin ayağına gelecek. Hizmetler 17 Ekim 2022 tarihi itibariyle MTSO - iDATA ofisinde mobil vize başvuru hizmetiyle başlayacak. Mobil başvuru hizmeti hakkında sorularınız için +90 0850 460 84 93 numaralı hattan iDATA Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz veya Mobil Başvuru taleplerinizi www.idata.com.tr web sitesinde bulunan “İletişim/Mobil Başvuru” sekmesinden iletebilirsiniz.


Almanya Schengen vizesi başvuruları artık Mersin’de yapılabilecek

Tüm Akdeniz Bölgesi’ne özel olarak sunulan bu yeni hizmet, biyometrik işlem cihazı ve yetkili ekibi sayesinde, vize başvurusu yapmak isteyen kişilere daha üstün hizmet ve ulaşım kaynaklı zaman ve maliyet avantajı sağlayacak. iDATA Mobil başvuru ofisine eksiksiz sunulan başvuru dosyalarının kabulü sonrası Mobil Ekibin gerçekleştireceği biyometrik işlemler için (Parmak izi alımı) randevu günü verilecek. Başvurulara ait Vize harcı ve iDATA Koordinasyon bedeli, başvuru sonrasında tahsil edilecektir. Başvuru öncesi herhangi bir ön ödeme talep edilmeyecektir.
Mobil başvuru hizmeti hakkında sorularınız için +90 0850 460 84 93 numaralı hattan iDATA Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz veya Mobil Başvuru taleplerinizi www.idata.com.tr web sitesinde bulunan “İletişim/Mobil Başvuru” sekmesinden iletebilirsiniz.

Kızıltan: “Almanya-Schengen vize işlemlerimiz için artık başka yerlere gitmeyeceğiz”
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan konu ile ilgili açıklamasında bu hizmete çok daha önce başlayacaklarını ama pandemi sürecindeki kısıtlamaların buna engel olduğunu belirtti. En nihayetinde bu sorunu çözdüklerini kaydeden Başkan Kızıltan şunları söyledi: 
“MTSO olarak sadece üyelerimiz için değil, tüm Mersinliler için bu hizmeti verecek olan ve Türkiye'de Almanya Schengen vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş tek kuruluş olan iDATA ofisini Mersin’e getirmekten ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda hizmet vermeye başlayacak olmasından mutluluk duyuyoruz. İş dünyamız, MTSO üyelerimiz ve Mersinliler artık Almanya Schengen vize işlemleri için başka illere gitmek zorunda kalmayacaklar. Zaman kaybetmeden işlemlerini 17 Ekim 2022 tarihi itibariyle Mersin’de, MTSO Hizmet Binamızda bulunan İDATA Ofisi’nden yapabilecekler.”

 

ÖNEMLİ NOT: 

IDATA’dan randevu alabilmek için aşağıdaki link üzerinden Mobil Başvuru yapılması gerekmektedir:

https://idata.com.tr/de/tr/contact

Link üzerinden gerçekleştirilecek mobil başvurunun ardından IDATA yetkilileri sizinle doğrudan iletişime geçecektir.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER