MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Organ Seçimleri 2022


MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

ORGAN SEÇİMLERİNE İLİŞKİN DUYURU


 

2022 yılı Ekim–Kasım döneminde yapılacak Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimlerine, 5174 sayılı TOBB Kanununun 83. maddesi uyarınca Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye olarak seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, varsa hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

 

Üyelerimizin Vergi Mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtları 23 Eylül 2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar hafta içi 9.00-17.00 saatleri arasında Odamız Üye Hizmetleri Biriminde incelemeye açık olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için başvuruların firmanın antetli kağıdına yazılmış dilekçe ile (ekte vergi levha fotokopisi olacak şekilde) Odamıza yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde Odada mevcut bulunan kayıtların geçerliliği kabul edilmiş sayılacaktır.

 

Ayrıca, 5174 sayılı Kanunun 10. maddesi hükümleri uyarınca, aidat borçlarını ödememeleri nedeniyle üyeliği askıya alınanlar, meslek grupları ve seçmen listelerinden silinmiş olduğundan, borçlarının tamamını ödemeden seçimlere katılmaları mümkün olmayacaktır.


Önemle duyurulur.

 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası

 


06.09.2022 tarihinde yayınlandı