MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

TOBB Webinarlarında Bu Hafta, KOBİ'ler İçin Eğitimler ve Duyurular 07.04.2021 tarihinde yayınlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yakın zamanda düzenlenecek olan webinar ve eğitimler ile KOBİ'lere ilişkin yayınlanan duyurulara aşağıda yer verilmektedir.


TOBB Webinarlarında Bu Hafta, KOBİ'ler İçin Eğitimler ve Duyurular

TOBB Webinarlarında Bu Hafta:

 

Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi Semineri (Tüm Sanayicilere Yöneliktir)  (Webinar – İnternet Üzerinden)

7 Nisan 2021 Çarşamba – Saat: 14:00

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde gerçekleştirilecek seminerde, 1 Haziran 2021 tarihinde devreye alınması planlanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi anlatılacak olup, seminer sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

TOBB Türkiye 100 Programı Bilgilendirme Semineri (Webinar – İnternet Üzerinden)
13 Nisan 2021 Salı – Saat: 14:00
Webinarda Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketinin belirlendiği, son başvuru tarihi 30 Nisan 2021 olan TOBB Türkiye 100 Programına ilişkin süreç, başvuru ve kriterler anlatılacak, seminer sonunda katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

KOBİ’lere Yönelik Eğitimler:

 

Python Programlamaya Giriş Eğitimi (Online – Uzaktan Eğitim)

Eğitim Tarihi: 5 – 9 Nisan 2021 (5 Gün)  | Saat 19:00 – 21:00 | Eğitim Süresi: 10 Saat

TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub işbirliğinde Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi kapsamında gerçekleştirilen Python’a Giriş Eğitimi’nde Python’da sözdizimi (syntax), veri türleri (data types), operatörler (operators), kontrol akışı (control flows), fonksiyonlar (functions) ve kütüphaneler (libraries) gibi temel konular ele anlatılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

İletişim 4.0 “İş Dünyasında İletişim” Eğitimi  (Uzaktan Eğitim - Online)
Eğitim Tarihi: 10 - 11 Nisan 2021| Eğitim Süresi: 8 Saat
TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara, hayatın içinde istediklerini zorlanmadan ve karşıdakini zorlamadan elde etmelerini sağlayacak iletişim becerilerini kazandırmak amaçlamaktadır. Ayrıca iş ortamlarında, çalışanların ve yöneticilerin aidiyet duygularının pekiştirilmesine yönelik fayda sağlanacaktır. Kurumsal açıdan eğitimin hedefi ise şirketlere en çok faydayı sağlayacak iletişim teknikleri ile bireysel ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesidir. Eğitimde katılımcılara soru-cevap imkânı verilecektir. Detaylı bilgi ve kayıt için http://tobbuyum.com.tr/egitim_basvuru.php adresini ziyaret edebilirsiniz.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatına Uyum Eğitimi (Uzaktan Eğitim - Online)

15 Nisan 2021 Salı – Saat: 14:00 | Eğitim Süresi: 3 Saat
Eğitim ile katılımcılar kişisel verilerin korunması hukukunun temel kavramları, Kanun’un getirdiği yeni koruma mekanizmasının işleyişi, riskleri, fırsatları, veri işleme faaliyetinde sorumluluğun ne şekilde işlediğini, verisi işlenenlerin haklarını, hak arama usulünü, kişisel verileri koruma envanterinin ne olduğunu, VERBİS’e kayıt, aydınlatma, kişisel veri koruma politikası hazırlama gibi mutlaka yerine getirilmesi gereken çeşitli aşamaları öğrenmiş, farkındalık sahibi olmuş olurlar.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

 

Müzakere 4.0 “İş Dünyasında Müzakere” (Uzaktan Eğitim - Online)
Eğitim Tarihi: 17 - 18 Nisan 2021 | Eğitim Süresi: 8 Saat

TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde şirketlerde en çok faydayı sağlayacak müzakere teknikleri ile bireysel ve kurumsal kapasite geliştirmeye yönelik müzakere teknikleri ve arabuluculukta uzmanlık anlatılacak, eğitimde katılımcılara soru-cevap imkânı verilecektir. Detaylı bilgi ve kayıt için http://tobbuyum.com.tr/egitim_basvuru.php adresini ziyaret edebilirsiniz.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) Şirketlerin Hazır Olma Durumunun Tespiti Ve Uyum Sağlama Eğitimi Eğitimi  (Uzaktan Eğitim - Online)
Eğitim Tarihi: 17 - 18 Nisan 2021| Eğitim Süresi: 8 Saat

TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması (KVK) Kanunu ve ilgili mevzuat, emredici hükümler ve düzenlemeler kapsamında hukuki ve cezai müeyyidelerle karşı kaşıya kalınması riskini azaltmak için bilgiler anlatılacak ve katılımcılara eğitimin her aşamasında soru-cevap imkânı verilecektir. Detaylı bilgi ve kayıt için http://tobbuyum.com.tr/egitim_basvuru.php adresini ziyaret edebilirsiniz.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Robotik Süreç Otomasyonuna (RPA) Giriş Eğitimi (Online – Uzaktan Eğitim)
Eğitim Tarihi: 26 – 30 Nisan 2021 (5 Gün) |  Saat 19:00 – 21:00 | Eğitim Süresi: 10 Saat
TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub işbirliğinde Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi kapsamında gerçekleştirilen Robotik Süreç Otomasyonuna (RPA) Giriş Eğitimi’nde gerçek dünya problemlerinden başlayarak RPA'nın temelleri ve bunun RPA olmayan bir ortamda nasıl çözüldüğü, çözümü otomatikleştirmek için UiPath yazılımını kullanarak bir yazılım robotu oluşturma konuları anlatılacaktır.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

5510 sayılı Kanun 4/A Kapsamında Sigortalı Çalıştıran İşverenlerin Yükümlülükleri, İdari Para Cezaları ve İndirim Unsurları Eğitimi  (Uzaktan Eğitim - Online)
Eğitim Tarihi: 1 - 2 Mayıs 2021 | Eğitim Süresi: 8 Saat

TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde 5510 sayılı kanun kapsamında hizmet akdi ile sigortalı çalıştıran işverenlerin yasal yükümlülüklerini, herhangi bir müeyyideye muhatap olmadan ne zaman, nasıl ve ne şekilde yerine getirilebilecekleri, olası bir kusur hallerinde ne çeşit bir idari para cezasına, gecikme cezasına ve gecikme zammına muhatap olunabileceği ve bu cezaların indirim unsurlarından nasıl yararlanılacağı hususlarında bilgi aktarımından oluşmaktadır. Eğitimde katılımcılara soru-cevap imkânı verilecektir. Detaylı bilgi ve kayıt için http://tobbuyum.com.tr/egitim_basvuru.php adresini ziyaret edebilirsiniz.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

KOBİ’ler İçin Duyurular:

 

TOBB Türkiye 100 başvuruları devam ediyor | Başvuru için: https://tr100basvuru.tobb.org.tr

İşletmeleri doğru iş ortaklarına, yeni müşterilere yönlendirmek ve yatırımcılara erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketinin belirlendiği 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen TOBB Türkiye 100 Programını son başvuru tarihi yoğun talep nedeniyle 30 Nisan 2021’e uzatıldı.  Siz de https://tr100basvuru.tobb.org.tr adresinden hemen başvurunuzu yapabilir ve programa katılım sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgiye http://turkiye100.tobb.org.tr adresinden ve ekte yer alan bilgi notundan ulaşabilirsiniz.

 

“Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” Kampanyası Başladı. #BuSeslerHiçBitmesin

Pandemi döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek ve tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet etmek üzere TOBB ve VISA işbirliğinde "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlatılmıştır. Kampanyaya ilişkin videoya https://www.youtube.com/watch?v=tmWzQr0o0XA adresinden ulaşılabilmektedir.

 

TOBB ETÜ BİGG GARAJ Hibe Programı İş Fikri Başvuruları Başladı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında 2020-2 çağrı döneminde Hacettepe TTM ile ortak yürütülecek ve online olarak gerçekleştirilecek tanıtım, eğitim ve mentorluk faaliyetlerini içeren BİGG GARAJ Programı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı 2021–01 Proje Teklif Çağrısı açıldı.

İmalat sanayii sektörlerinde teknoloji, yenilik, ürün kalitesi ve verimlilik artışı sağlanması, endüstriyel kapasitenin dönüştürülerek daha rekabetçi hale getirilmesi ve yüksek katma değerli üretimin artırılması amacıyla KOSGEB tarafından Ar-Ge, Ür-Ge ve İnoasyon Destek Programı 2021 – 01 Proje Teklif Çağrısı duyurulmuştur. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz

 

TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni (29 Mart-02 Nisan 2021 )

29 Mart - 2 Nisan 2021 tarihleri arasında Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan güncel gelişmelerin yer aldığı TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni ekte gönderilmektedir.

Bültene ayrıca https://www.tobb.org.tr/ekonomibulteni linkinden de ulaşabilirsiniz.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER