MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Ticarette Teknik Engeller Raporu 21.11.2022 tarihinde yayınlandı

Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından, "Ticarette Teknik Engeller Raporu"na ilişkin bilgi paylaşılmaktadır. İlgili rapor, amacı ve içeriği aşağıda üyelerimizin bilgilerine sunulur.


Ticarette Teknik Engeller Raporu

Ticarette teknik engellerin bertarafına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında hedef pazarlarda ihraç ürünlerimizin teknik engellerle karşılaşmasının önlenmesine ve pazara girişlerinin kolaylaştırılmasına rehberlik etmek amacıyla bu sene ilk defa Bakanlığımızca 15 ülkeyi kapsayan bir Ticarette Teknik Engeller Raporu hazırlanmıştır.

TTE Raporu Bakanlığımızın internet sitesinde https://ticaret.gov.tr/urun-guvenligi/ticarette-teknik-engeller-raporu uzantısı üzerinden siz değerli paydaşlarımızın ve tüm ilgililerin hizmetine sunulmuştur. Önümüzdeki süreçte söz konusu raporun her yıl içeriğinin geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi suretiyle güncellenmesi planlanmaktadır.

İhracatçımızın uluslararası pazarlarda karşılaştığı teknik engellerin bertaraf edilebilmesine yönelik çalışmalara katkı sağlaması ve bu yöndeki farkındalığın artırılması amacıyla, bu rapor, paydaşlarımızın bilgi ve katkılarına sunulmaktadır. 

 

TİCARETTE TEKNİK ENGELLER RAPORU


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER