MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Şiddetle hedefe ulaşma zihniyeti insanlık dışıdır 22.07.2015 tarihinde yayınlandı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen vahşi katliamı Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Mersin iş dünyası olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Ne adına yapılırsa yapılsın şiddet kullanarak bir hedefe ulaşma zihniyetini insanlık dışı bir hareket olarak görüyor, şiddet kullananların işledikleri bu canice suçları tüm insanlığa karşı işlenmiş kabul ediyoruz.


Şiddetle hedefe ulaşma zihniyeti insanlık dışıdır

Hedef; ülkemizin huzurudur, demokrasidir, birlik ve beraberliğimizdir. Saldırının ardından vefat eden birçok gencimizin Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve kentlerinden gelmiş olması bunun açık göstergesidir. 
Terör eylemleri arkasında şaibeler barındırır. Amaç, korku salmak ve akılcı düşünmeye engel olmaktır. Olayın aslını ortaya çıkartmak ve yeniden olmamasını sağlayacak tedbirleri almak devletimizin görevidir. Ancak, o zamana kadar terörün amacına ulaşmasına, bizi bölmesine, guruplara ayırmasına izin vermemeli, bu vahşi eyleme karşı toplu bir duruş sergilemeli ve bizi korkuların yönetmesine, terörün amacına ulaşmasına izin vermemeliyiz. 
İnsanlık dışı bu eylemi Mersin iş dünyası olarak lanetliyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Şerafettin AŞUT
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER