MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Peşin Hububat Satışları (Genel Ve Sözleşme Bazında) 13.04.2021 tarihinde yayınlandı


 Peşin Hububat Satışları (Genel Ve Sözleşme Bazında)

T.C. Toprak Mahsulleri Ofisi Mersin Şube Müdürlüğü'nden alınan bir yazıda; daha önce taraflarınca gönderilen yazılarda satış usul ve esasları belirtilen Elektronik Satış Platformu üzerinden tahsis edilecek nohut satışlarının ulusal ve yerel zincir marketler ile bakliyat imalatçıları ve paketleyicilerine yapılacak olup, fiili tüketim miktarının belirlenmesinde sadece nohut satış miktarlarının dikkate alınacağı belirtilmektedir.

Ayrıca nohut satın almak isteyen firmalardan yalnızca kapasite raporu (süresi dolanlar için faal durumda olan firmalardan müracaat ettiğine dair belge), faaliyet belgesi (faaliyet belgesinde nohut paketleme faaliyeti yazmayanlarda firma Ana sözleşme kaydı istenecektir) ile 2019 veya 2020 yılına ait satış miktarlarını gösterir belge (mali müşavir veya yeminli mali müşavir onaylı) isteneceği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda; naşvuru yapan firmanın yeni kurulan tesis olması (2020 yılından sonra kurulmuş) ve yıllık satış miktarını ibraz edememesi halinde fiili tüketim miktarı 120 Ton/Yıl olarak kabul edileceği bildirilmektedir.

 

Üyelerimize duyurulur.

 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER