MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Otomobil ve Diğer Araçlar İçin Ardiye Ücretleri 10.02.2017 tarihinde yayınlandı


Otomobil ve Diğer Araçlar İçin Ardiye Ücretleri

Mersin International Port A.Ş’den alınan yazıda; M.I.P. saha kapasitesinin verimli kullanılması amacıyla 15.07.2013 tarihinde uygulamaya konulan, Ro-Ro gemileriyle gelen ve giden otomobil, pick up, cip, panelvani minibüs, midibüs ve 5 tona kadar diğer tekerlekli veya paletli araçların ardiye ücretleri ile ilgili duyuruları yürürlükten kaldırılmış olup, konua raçlar için ardiye ek ücretleri aşağıdaki tabloda yeniden düzenlenmiştir.

Buna göre, gemi tahliye operasyonuna başlamadan önce yazılı olarak beyan edilmesi koşuluyla, limana deniz yoluyla gelip herhangi bir maniplülasyona tabi tutulmaksızın tekrar denizyolu ile gidecek olan araçlar tekrarsevk kapsamında değerlendirilecek olup, 13.02.2017 tarihinden itibaren gemiden tahliye edilecek araçların ardiye ücretleri güncel tabloya göre uygulanacaktır.

Tekrarsevk araçların hangi sahada olduğuna bakılmaksızın tablodaki ek ücretler uygulanacak olup, diğer rejimlere tabi araçlar için Liman Sahası ve Toros Oto Terminali’nde bulunmalarına göre BURADA belirtilen ek ücretler uygulanmaya devam edecektir.

 

Üyelerimize duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER