MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Mersin turizmde kendi göbek bağını kesecek 15.04.2015 tarihinde yayınlandı

Türkiye ekonomisinin en önemli sektörlerinden biri olan Turizmde kentimizi ve bölgemizi hedeflediğimiz alanlar olan doğa, inanç, sağlık, kış, gastronomi ve kurvaziyer turizm gibi alternatif alanlarda marka haline getirmek için kamu veya özel tüm sektör dinamiklerinin iş birliği yapması, ortak aklı yakalaması kaçınılmazdır.


Mersin turizmde kendi göbek bağını kesecek

Bu anlamda bu hedefler doğrultusunda Mersin turizmi için çalışan, bu konulara önem ve emek veren tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarımızın, tüm firmalarımızın, Mersin Turizm Platformumuz başta olmak üzere tüm STK’larımızın Turizm Haftasını kutluyor, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak turizm ile ilgili her çalışmada tek yumruk olarak hareket edeceğimize gönülden inanıyorum.

Her sektörde olduğu gibi, Turizmde de yalnız bırakılan, görmezden gelinen, kendi göbek bağını kendi kesen bir Mersin için kolay bir süreç olmadığını ve olmayacağını biliyoruz. Yarım bırakılan havalimanı inşaatına rağmen, Mersin ve bölgesinin Antalya ve Ege ile bütünleşmesini sağlayacak olan Akdeniz Sahil Yolu projesinin ağır ilerlemesine rağmen hedeflerimizden vazgeçmiş değiliz. Mersin turizm dinamiklerinin, özellikle Mersin Ticaret ve Sanayi Odamızla olağanüstü uyum içinde çalışan ve tüm Mersin turizm dinamiklerini tek çatı altında toplayarak etkin bir şekilde çalıştıran Mersin Turizm Platformu’nun çabaları, sektörün STK’larının vizyonu ve Mersin Turizm girişimcisinin bireysel çaba ve gayretleri bizlere umut veren tek şeydir. Sektör buna inanıyorsa hiçbir engel önümüzde duramaz. Ülke ekonomisine aldığından fazlasını veren bir kent olarak, bu alanda da ülkemize katma değer yaratmaktan, istihdam yaratmaktan başka bir derdimiz yok. Zaman zaman devletin kendisinin bile şikayet ettiği, görünmez bir el olan bürokrasi denen o engelin bir gün aşılacağına, ülke ekonomisinin ihracatından işsizliğine bin bir sorununu omuzlayan Mersin’e destek verileceğine inanıyoruz.

Şerafettin AŞUT
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER