MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'nda Yeni Düzenleme 12.02.2017 tarihinde yayınlandı


KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'nda Yeni Düzenleme

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'nda yeni düzenlemeler yapıldığı, artık girişimcilerin işletmelerini kurmadan KOSGEB’e  müracaat edebilecekleri açıklanmıştır.

KOSGEB yetkilileri tarafından 01 Şubat 2017 tarihinde başlayan yeni süreç ile birlikte daha önceden KOSGEB onaylı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri'ni tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapma şartının yürürlükten kaldırılarak, girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB’e müracaat edebilecekleri şeklindeki uygulamanın başladığı belirtilmiştir. Mevcut işletmesini kurmuş olanlar 31 Aralık 2017’ye kadar başvuru yapabilecektir.

Yapılan bu değişiklikten sonra işletmesini kurup da şu an hala KOSGEB’e müracaat etmeyen girişimcilerin en son 31 Aralık 2017 tarihine kadar KOSGEB’e müracaat ederek Girişimcilik Destek Programından faydalanabilecekleri ve bu tarihten sonra yalnızca işletmelerini açmadan KOSGEB’e müracaat eden girişimcilere onay verileceği belirtilmiştir. KOSGEB tarafından, işletmelerini kurmadan KOSGEB’e müracaat eden girişimcilerin başvuru formları, oluşturulan kurullar tarafından kurulacak işletmelerin sürdürülebilirlik, kârlılık ve sektörel fırsatlar gibi kriterlere göre  değerlendirileceği ve yapılan değerlendirmeler sonucunda olumlu ya da olumsuz sonucun girişimci adayına bildirileceği açıklanmıştır.

KOSGEB Müdürlükleri tarafından başvurusu onaylanan girişimci adaylarının 90 gün içerisinde işletmesini kurup, kurduğu işletmeyi KOSGEB veri tabanına kayıt yaparak ilgili KOSGEB Müdürlüğü'ne gidip taahhütname imzalaması gerektiğini ve bu işlemleri 90 gün içerisinde yapmayan girişimci adaylarının başvurularının reddedileceğine ilişkin bilgi verilmiştir. Bir girişimci adayının en fazla üç kez başvuru hakkının bulunduğu, yapılan bu başvurularda üç kez üst üste olumsuz sonuç alındığında girişimci adayının başvuru hakkının kaybolduğu ve  bir girişimcinin bir destek programında yalnızca bir kez faydalanabileceği açıklanmıştır

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı  kapsamında girişimcilik eğitimi almış ve işletmesini kuran/kurmayı düşünen girişimcilerin bilgisine sunulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER