MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı Teklif Çağrısı 12.02.2017 tarihinde yayınlandı


İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı Teklif Çağrısı

İstihdam ve Sosyal Yenilik programı kapsamında VP/2016/015 sayılı, Mülteci ve Sığınmacı Üçüncü Ülke Vatandaşları ile Onların Aile Fertlerinin İstihdam Piyasasına Hızlı Entegrasyonu” başlıklı teklif çağrısı yayımlanmıştır. Son başvuru tarihi 30 Mart 2017’dir.

Bu teklif çağrısı için öngörülen toplam bütçe tutarı 14.200.000 Avro’dur. AB Komisyonu teklif çağrısı kapsamında takriben 5 ila 7 teklife fon sağlamayı öngörmektedir. Avrupa Komisyonu, kullanılabilir fonların tamamını dağıtmama hakkını saklı tutar

Bu teklif çağrısı, üçüncü ülke vatandaşlarının ilgili hedef gruplarının istihdam piyasasına hızlı entegrasyonunu sağlayan ve kolaylaştıran yenilikçi politikalar ile mekanizmaları test eden ve uygulayan yenilikçi uluslararası projeleri fonlamayı amaçlamaktadır. Teklifler bir başka ülkede daha önce uygulanmış başarılı yenilikçi girişimlerin kopyasını içerebilir. Yalnızca üçüncü ülke vatandaşlarının özellikle aşağıda belirtilen hedef gruplarına (sığınmacılar ve mülteciler) yönelik başvurular değerlendirmeye alınacaktır:

Göçmen kadınların istihdam piyasasına entegrasyonunu hedefleyen özel tedbirler tercih sebebi olacaktır. Kolaylık olması açısından bu çağrıda “mülteciler” olarak adlandırılan gruplar tüm uluslararası koruma faydalanıcılarını kapsamaktadır (Cenevre Konvansiyonu mültecileri veya ikincil koruma faydalanıcıları). Başvurularda göçmen kadınların özel ihtiyaçlarına cevap veren bütünleşik bir yaklaşım gözetilmeli ve toplumsal cinsiyet boyutunun varlığı dikkate alınmalıdır.

Türkçe özet bilgi için buraya tıklayınız.

İlgili teklif çağrısına ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

Üyelerimize duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER