MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Ekonomik reformlar bekliyoruz 08.06.2015 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, 7 Haziran’da yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonrasında ortaya çıkan tabloyu değerlendirdi. Aşut’un açıklaması şöyle:


Ekonomik reformlar bekliyoruz

“Demokrasi tarihimizin en yüksek oranlı katılım gösterdiği bir seçim dönemini arkamızda bıraktık Seçim sonuçları barış ve uzlaşma yolunda atılmış önemli bir adımdır. Seçmen, 4 partili bir Meclis oluşturma yönünde irade ortaya koymuştur. Sandıktan demokrasi çıkmıştır ve saygı duymak gerekir. Aynı şekilde gurbetteki vatandaşlarımızın iradesi de önemli oranda sandıklara yansımıştır. Bundan sonrasında tüm siyasi parti liderlerinin seçim sonuçlarını iyi okuması gerektiğini düşünüyorum. Seçimlerde gerek halkın oyunun yüzde 95 oranında Meclis’te temsil edilecek olması gerekse Meclis’teki kadın milletvekili sayısının artarak Cumhuriyet tarihindeki en üst seviyelere ulaşması oldukça sevindiricidir. 
Artık Türkiye’nin sorunlarını çözecek bir hükümet oluşturulup gündemi yeniden ekonominin ve ekonomik reformların oluşturmasını bekliyoruz. Uzlaşı içinde birlikte çalışıp, diyalog ve ortak akılla tüm sorunların üstesinden gelebiliriz. 
Seçim sonuçlarının tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER