MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı 07.06.2023 tarihinde yayınlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından iletilen "Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı" hakkında bilgi paylaşılmaktadır. İlgili yazı içeriği aşağıda üyelerimizin dikkatine sunulmaktadır.


Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı

İlgi yazıda, 7 Haziran 2023 Çarşamba günü, 10.00-12.00 saatleri arasında, Ankara Sanayi Odası'nda, Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 

Alat Serbest Ekonomi Bölgesi, 2020 yılında Bakü'de Hazar Denizi kıyısında yer alan Alat yerleşim alanında ticaret ve lojistik merkezi olarak kurulmuştur. Toplamda 858 hektar alana sahip olan bölgenin 198 hektarı kapsayan ilk bölümü 2022 yılında işletmeye geçmiştir. Bölge stratejik bir konumda bulunması nedeniyle Azerbaycan'ın petrol dışı sektörlerine yerli ve yabancı yatırım çekmeyi hedeflemektedir. Ayrıca söz konusu Bölgede faaliyet gösterecek olan yatırımcılara KDV, stopaj, kurumlar vergisi ve kişisel gelir vergisi muafiyeti, kâr transferinin serbest bırakılması gibi avantajlar sağlanacağı ifade edilmektedir. Kayıt linki aşağıda yer verilen bağlantı üzerinden ulaşılabilmektedir.

 

Kayıt Linki İçin Tıklayınız


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER