MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz 09.11.2018 tarihinde yayınlandı

En değerli varlığımız ve milletimizin gücünün sembolü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Aziz Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 80’inci yıl dönümünde bir kez daha özlem, rahmet ve minnetle anıyoruz. Onun, yaşadığı çağı aşan vizyonunu gördükçe eserlerine, düşüncelerine ve ideallerine olan bağlılığımız daha da artrmaktadır.


Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz

10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun bilim, çağdaşlaşma ve evrensel insanlık ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı gösterme günüdür.  Dayandığı evrensel insanlık değerleri ve odak noktası bilim olan düşünceleri, ayrıştırmadan tüm milletimizi kucaklamış, ulusumuzun ortak paydası olmuş ve bizi birey olarak değerli kılan vatandaşlık sıfatı ile yüceltmiştir.
İş dünyası olarak ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı yineleyerek, ülkemizi daha güçlü, daha zengin bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önderimizin çizdiği yoldan sapmadan her anlamda zengin ve gelişmiş bir Türkiye idealini gerçekleştirmek için, her geçen gün daha da artan bir istekle çalışıyor ve O’nu bir kez daha minnetle anıyoruz. 
O’nun dediği gibi, vücutlarımız elbet bir gün toprak olacak ama Türkiye Cumhuriyeti bu temellerle sonsuza kadar yaşayacaktır…

 

 

Ayhan KIZILTAN
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı 
 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER