MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi- Türkiye 100 20.07.2016 tarihinde yayınlandı

''Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi- Türkiye 100'' Projesi için başvurular açıldı.


Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi- Türkiye 100

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan 14.07.2016 tarih ve 13502 sayılı yazı ile,ABD merkezli AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini artırmak ve bu şirketlerin küresel bağlantılarım kuvvetlendirmek amacıyla 2011 yılından beri "Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi - Türkiye 100" projesi yürütüldüğü bildirilmiştir.

Türkiye 100 listesinde sıralamaya giren şirketler için, 10 Ağustos 2015 tarihinde Oda ve Borsa Başkanlarının da katılımıyla İstanbul Çırağan Otel'de TOBB'un ev sahipliğinde üçüncü Türkiye 100 ödül töreni gerçekleştirilmiştir.

Türkiye 100 şirketlerinin kamuoyuna duyurulmasıyla birlikte yazılı ve görsel basında çok sayıda haber yapılmıştır. Görünürlükleri artan şirketlerin yeni ortaklara, müşterilere ve tedarikçilere erişimleri kolaylaşmıştır. Bu şirketlerin büyümelerini devam ettirebilmeleri için gerekli kilit unsurlarından biri olan görünürlük, TOBB öncülüğünde gerçekleştirilen programlar sayesinde bu şirketlere sağlanmıştır.

Listede yer almaya hak kazanan şirketlerin temsilcileri, şirketlerinin küresel ekonomik bağlantılarını kuvvetlendirmek amacıyla TOBB öncülüğünde düzenlenen çeşitli faaliyetlere katılmışlardır. Bugüne kadar Türkiye 100 şirketleri için ABD'ye iki ayrı iş seyahati düzenlenmiştir. Bu seyahatlerde şirket temsilcileri, dünyanın önde gelen girişimcileri, yatırımcıları ve bilim insanlarıyla görüşmüş, ABD'deki devlet kurumlarına ziyaretler gerçekleştirmişlerdir.

Türkiye 100 Programı 2016 yılında da devam edecek olup, şirketlerin 2012-2015 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızı dikkate alınacaktır. Başvuru kriterlerini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacaktır. Türk özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan Türkiye 100 Programı'na , ekte detayları verilen kriterlere uyan firmalar müracaatlarını en geç 15 Evlül 2016 tarihine kadar yapabilirler.Başvuru yapmak için BURAYA tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için BURAYA tıklayınız.

 

Üyelerimize duyurulur.


 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER