MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Taş: “İhracatınızı geliştirmek için MTSO’nun imkanlarından yararlanın” 12.07.2019 tarihinde yayınlandı

Mersin’in bir dış ticaret kenti olduğunu ancak potansiyelini tam olarak yansıtamadığını kaydeden MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Taş, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak dış ticaretin geliştirilmesi noktasında üyelere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Taş, üyeleri bu fırsatlardan yararlanmaya davet etti. 


Taş: “İhracatınızı geliştirmek için MTSO’nun imkanlarından yararlanın”

Building Markets, Habitat Derneği ve İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) organizasyonu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB), Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ve Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) işbirliğinde ‘Dış Ticaret ve İhracat’ konulu iş geliştirme etkinliği düzenlendi. 
Mersin ve bölge illerde yerleşik Türk ve Suriyeli KOBİ’lerin katıldığı toplantıda, bölgesel ve ulusal sektörel aktörler bir araya geldi. Bölgenin ihracat hacmini büyütmeye yönelik işbirliği ve iş geliştirme fırsatlarının değerlendirildiği, katılımcıların bu alanda çalışan kurumlar, teşvik ve fırsatlar hakkında bilgi aldığı etkinlikte İNGEV’i temsilen Berk Çoker, MTSO’yu temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Taş ve Building Markets Ülke Müdürü Başak Saral birer sunum yaptı.

MTSO Meclis Üyeleri, Komite Üyeleri ve Genç Girişimciler Kurulu Üyelerinin de katıldığı etkinlikte MTSO’yu temsilen konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Taş sözlerine firmasının dış ticaret yolculuğunu anlatarak başladı. Mersin’in net ihracatçı bir kent olmasına rağmen hala olması gerekenin gerisinde bir performans sergilediğine dikkat çeken Taş, potansiyeli yakalamak için yapılması gerekenleri anlattı. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelerinin ihracat kapasitesini geliştirmek için yürüttüğü çalışmalara da değinen Taş, özellikle Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Projesi’ne ilişkin bilgi verdi. Suriyeli firmaların bu potansiyele ne gibi etkisi olduğuna ilişkin soruyu da yanıtlayan Taş, mevcut pazarları ve müşterileri ile gelen Suriyeli firmaların bu konudaki olumlu katkılarını vurguladı.
Sunumlar sonrasında katılımcılar yarımşar saatlik seanslarda 3 kez masa değiştirerek toplam 4 seansta yeni firmalarla tanışıp işbirliği fırsatlarını değerlendirme fırsatı buldu. Etkinlik çerçevesinde bir de networking oturumu düzenlendi.Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER