MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Nefes Kredisi başlıyor 27.04.2020 tarihinde yayınlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi” tekrar başladı. Yalnızca Oda ve Borsa üyelerinin başvurabileceği Nefes Kredisi öncelikli olarak Denizbank aracılığıyla kullanılabilecek. Birkaç hafta sonrasında sisteme Kamu bankaları da dahil olacak.


Nefes Kredisi başlıyor

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) üyelerinden, cirosu 25 Milyon TL’ye kadar olan firmaların başvurabileceği Nefes Kredisi, 2020 yılı faiz ve anapara ödemesiz, 2021 yılı Ocak ayından başlamak üzere 12 ay eşit taksitli geri ödemeli, yıllık %7,5 brüt faiz oranı ile kullanılabilecek. Başvuru için Odadan veya Online İşlemler web sayfasından alınacak “TOBB Nefes Kredisi içindir." ibareli Faaliyet Belgesi ile başvuru yapılabilecek. Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir. 

!!! Online İşlemler üzerinde alınacak belgeler içinden "FAALİYET BELGESİ NEFES KREDİSİ(ODA)" isimli belge alınmalıdır.

!!! Online işlemler için kayıt olmadıysanız linke tıklayarak olma adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. -> ÜYE TOBB sisteminde kayıt olmak


Nefes Kredisinin;

  • Brüt faiz oranı yıllık % 7,50 olacaktır. 
  • 3 milyon TL ve altında cirosu olan üyelerimiz azami 50.000 TL kredi kullanabilecektir.
  • 3 milyon TL ile 25 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan üyelerimiz azami 100.000 TL kredi kullanabilecektir. 
  • Banka, KGF'ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf, komisyon talep etmeyecektir. 
  • KGF Teminat Oranı %80’dir.

Kredilendirmelerde tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın sağladığı destekle KGF'ye ait olacaktır. Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir, ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir. 

Kredi değerlendirme sürecinde Odalarca kredi talep eden firmalar üzerinde herhangi bir kredi onayına herhangi bir referans verilemeyecektir. 

Başlatılan Nefes Kredisinin Üyelerimize bu sıkıntılı günlerinde destek olmasını ümit ediyoruz.
 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER