MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

MTSO Yerel Yönetimler Çalışma Grubu, Akdeniz Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi aldı  17.07.2020 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yerel Yönetimler Çalışma Grubu Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol eşliğinde bir sonraki ziyaretini Akdeniz Belediyesi’ne gerçekleştirdi. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ile bir araya gelen heyet, hedeflerini anlatıp belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. 


MTSO Yerel Yönetimler Çalışma Grubu, Akdeniz Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi aldı 

Hiçbir başarının tek başına gelmeyeceğini, birlikte hareket edilmesi halinde daha verimli sonuçlar elde edilebileceğini anlatan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Odamız Meclisi içinden bir Çalışma Grubu oluşturduk. Bu Çalışma Grubu tüm belediyelerimizin meclis toplantılarını, etkinliklerini ve projelerini izleyecektir. Amacımız belediyelerimize önereceğimiz fikirlerle ve yürütülen projelere katkı koyarak belediye çalışmalarına destek vermektir. Felsefemiz her zaman uzlaşıdan yana olup bu havayı da Mersin’e verdiğimizi düşünüyoruz. Böyle bir hava yakalanmışken kentin daha yaşanabilir olması için her türlü katkıyı koymaya da hazırız” dedi. Mersin’in kalbinin Akdeniz olduğunu belirterek, “Akdeniz demek, Mersin demek; çünkü sanayi, lojistik ve ekonomi bu bölgede kümelenmiş. Burada yapılan her şey tüm kent üzerinde çok etkili olacaktır” değerlendirmesini yapan Kızıltan, bu ilçede yapılan çalışmaları önemsediklerini de sözlerine ekledi. 

Mersin’in çok hassas ve kırılgan bir şehir olmasına rağmen tüm partilerin üye çıkarabildiği, farklı görüşlere saygılı nadir şehirlerden olduğunu belirten Meclis Başkanı Hamit İzol ise, Mersin’i Türkiye’nin kalbi olarak nitelendirdi. Bu özelliğin korunmasında yerel yönetimlerin önemli rolü bulunduğunu belirten İzol, “Birlik ve beraberlik ortamının yaratılması için çok çaba verdik. Derdimiz kavga olmadan yolumuza devam etmek” ifadelerini kullandı. Tüm belediye başkanlarını bir araya getirmek istediklerini kaydeden İzol, belediyeler arasında da birlik ve beraberliğin devam etmesini beklediklerini söyledi. 
M. Mustafa Gültak ise MTSO’nun kente yön veren önemli bir kuruluş olduğunu belirterek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Sizlerle sürekli istişare halindeyiz. Lütfi Elvan Bakanımız Mersin’in ağabeyi konumunda. Biz Akdeniz ilçemiz için birlik ve beraberlik sorununu çözme görevini ilk sıraya koyduk. Herkesi kucaklamaya çalışıyoruz. Bu memleketin insanları yeniden kaynaştırılmalı.”
Ardından belediyenin projeleri hakkında bilgi veren Gültak, 600 konutluk TOKİ projesi başlattıklarını, Millet Bahçesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 
Akdeniz insanının sesi olmaya çalıştığını, hiçbir konuyu şahsileştirmeyeceğini de vurgulayan Gültak, “Ancak bu tutum karşılıklı olmalı. Aksi halde işler yürümez. Bu memleket küskünlükleri ve dargınlıkları kaldırmaz. Yatırım yapacak, hizmet verecek herkesin elini öperim. Mersin’in, Akdeniz’in yararına olan her şeyde emrinizdeyim” diye konuştu.
 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER