MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Kızıltan, Öğretmenler Gününü kutladı  24.11.2019 tarihinde yayınlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Yüce önderimiz ve başöğretmenimiz olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedefi ve evrensel değerleri kavrayarak, bunu gençlerimize aktaran tüm öğretmenlerimizin bu güzel gününü Mersin iş dünyası olarak kutluyoruz” dedi. 


Kızıltan, Öğretmenler Gününü kutladı 

Kızıltan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bir ülkenin, bir milletin gelişmesinin, medeniyette ilerlemesinin tek yolu eğitimdir. Bu eğitimi verecek olanlar ise öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz tüm insanlığa yön verecek kadar kutsal bir görevi yerine getiren, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan isimsiz kahramanlardır.  Öğretmenlerimiz karanlığa tuttukları ışıkla bir milletin geleceğini aydınlatan, sadece bireylerin değil, toplumun bilgi ve ahlak değerlerinin oluşmasında kutsal bir görev yapmaktadır.
Cumhuriyet ve demokrasi değerlerimizin korunmasında ve bu değerlerimizi sonsuza kadar koruyacak olan nesillerin yetiştirilmesi konusunda değerli bir görevi yerine getirmektedirler. Yüce önderimiz ve başöğretmenimiz olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedefi ve evrensel değerleri kavrayan ve bunu gençlerimize, çocuklarımıza aktararak bağımsız, gelişmiş, öncü bir millet olma yolunda yılmadan, fedakar bir şekilde görevlerini yapan tüm öğretmenlerimizin bu güzel gününü Mersin iş dünyası olarak kutluyoruz. Başta yüce Türk milletinin en büyük öğretmeni olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Onları şükranla anıyoruz.” 
 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER