MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Büyük insanların arkasından ağlamak değil, onları anlamak gerekir… 10.11.2020 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, büyük insanların arkasından ağlamak yerine onları anlamak gerektiğine dikkat çekerek, “Büyük Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyoruz” dedi. 


Büyük insanların arkasından ağlamak değil, onları anlamak gerekir…

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82’nci yılı dolayısıyla MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan bir mesaj yayınladı. Atatürk’ü ‘En değerli varlığımız ve milletimizin gücünün sembolü’ sözleriyle tanımlayan Kızıltan, “Vefatının yıl dönümünde onu bir kez daha özlem, rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı. Kızıltan mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Onun, yaşadığı çağı aşan vizyonunu gördükçe eserlerine, düşüncelerine ve ideallerine olan bağlılığımız daha da artmaktadır.
10 Kasım’ın, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, onu gerçek anlamda anlama ve aynı zamanda Atatürk’ün bilim, eğitim, üretim, çağdaşlaşma ve evrensel insanlık ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı gösterme günüdür.  Dayandığı evrensel insanlık değerleri ve odak noktası bilim olan düşünceleri, ayrıştırmadan tüm milletimizi kucaklamış, ulusumuzun ortak paydası olmuş ve bizi birey olarak değerli kılan vatandaşlık sıfatı ile yüceltmiştir.
İş dünyası olarak ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı yineleyerek, ülkemizi daha güçlü, daha zengin bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, ulu önderimizin çizdiği yoldan sapmadan her anlamda zengin, gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye idealini gerçekleştirmek için, her geçen gün daha da artan bir istekle çalışıyor ve O’nu bir kez daha minnetle, rahmetle anıyoruz. Onun veciz sözü Atatürk’ün değerini bir kez daha göstermektedir: “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.”


 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER