MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

BU KİRLİ ELLER ORTAYA ÇIKARTILMALIDIR... 10.10.2015 tarihinde yayınlandı

Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü öncesi meydana gelen bombalı patlamayı lanetliyor ve bunu ciddi bir terör eylemi olarak görüyoruz. Barış istemek amacıyla, kana ve kavgaya dur amacıyla yapılan her eylemi destekliyor ve bu olayın faillerinin bir an önce ortaya çıkartılmasını bekliyoruz.


BU KİRLİ ELLER ORTAYA ÇIKARTILMALIDIR...

Bu milletin kardeşlik duygularını bozmak isteyenlerin, içte veya dışta her kim ise, hangi örgüt ve örgütler ise, hatta hangi devletlerin desteği var ise ortaya çıkartılması anlamında emniyetimizin ve istihbaratımızın daha çok çaba göstermesini bekliyoruz. Bu mitingi sadece tek bir partinin organizasyonu görerek olaya dar bir açıdan bakmamalıyız. Çünkü, farklı grupların, farklı partilerin ve STK’ların katılım gösterdiği bir barış organizasyonunda patlayan ve bir çok vatandaşımızın ölümüne, yaralanmasına neden olan bu insanlık dışı terör olayında daha derin bir ilişki ve etkenler olduğu açık. Birçok farklı kirli elin olduğu açık. Bunu ortaya çıkartmak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza borcumuzdur.

Bu bomba, ülkemizin kardeşliğine, demokrasimize, aziz milletimizin bölünmez bütünlüğü ve istikrarına, kısacası Türkiye Cumhuriyeti’ne atılan bir bombadır. Mersin iş dünyası olarak bunu böyle okuyoruz. Bu insanlık dışı terör eylemini Mersin iş dünyası olarak lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun, masum insanlara karşı işlenmiş bir suç tüm insanlığa karşı işlenmiştir. Terör olaylarını değerlendirirken bunu böyle görmeli ve siyaset üstü bakmalıyız. Aksi takdirde terör gerçek amacına ulaşmış olur. Terör amacına ancak ve ancak kardeşlik duygularımızı ve demokrasiye olan inancımızı yok ederek ulaşır. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz.

Şerafettin AŞUT
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası 
Yönetim Kurulu Başkanı


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER