MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

BU BAYRAM, HUZURUN VE BARIŞIN BAYRAMI OLSUN 23.09.2015 tarihinde yayınlandı

Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, bayramların insanlar arasında yardımlaşmayı, dayanışmayı, hoşgörüyü artırdığını söyledi. “Bayramlar, birlik ve beraberliğin tüm güzelliklerini yaşadığımız zamanlardır” diyen Aşut mesajında şu ifadelere yer verdi:


BU BAYRAM, HUZURUN VE BARIŞIN BAYRAMI OLSUN

“Bayramlarımız insanlar arasında yardımlaşmayı, dayanışmayı ve hoşgörüyü arttıran; birlik ve beraberliğin tüm güzelliklerini yaşadığımız zamanlardır. Birlik ve beraberlik olmadan güçlü bir toplum olamayız. Geleneksel olarak tüm ailenin bir arada bulunduğu bayramlarımız insanların daha çok yakınlaşmasına, toplumun temeli ve harcı olan karşılıklı sevgi ve saygının artarak yaşanmasına vesile olan zamanlardır.
Mersin iş dünyası olarak; bireylerin aynı düşünce ve değerlerde buluşmalarına vesile olan, gönülleri yakınlaştırarak, kişisel çekişmelerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulmasına, kardeşlik ve iyilik duygularının yaşanmasına olanak sağlayan,  milli ve dini duygularımızın, inançlarımızın, örf ve adetlerimizin uygulanıp sergilenmesine ve her zaman hatırlanmasına imkan veren Kurban Bayramımızın, sosyal yardımlaşma ve dayanışmamızın zirveye çıktığı günler olmasını temenni ediyoruz.
Bu kutsal günlerin sadece milletimize ve İslam alemine değil, barışa ve huzura her zamankinden daha çok ihtiyacı olan tüm dünya uluslarına huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz.
Çevremizde dili, dini, ırkı ne olursa olsun ihtiyacı olan insanlara kucağımız ve gönlümüzü her zamankinden daha çok açalım. Bilelim ki veren el alan elden üstündür.
Bu vesile ile tüm Mersinlilerin, milletimizin, İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram diliyoruz.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.”


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER