MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

TMO - Gıda Amaçlı Haşhaş Tohumu Satışı 12.09.2018 tarihinde yayınlandı


TMO - Gıda Amaçlı Haşhaş Tohumu Satışı

T.C. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda: Afyan Alkaloidleri Fabrikası (AAF) İşletme Müdürlüğü stoklarından bulunan mavi renkli natürel haşhaş tohumlarının, 08 Eylül 2018 tarihlerinden geçerli olmak üzere tüm kesimlere teklif mektubu alma yöntemiyle ekte belirtilen esaslar dahilinde satışa açıldığı ifade edilmektedir.

Tekliflerin her haftanın Perşembe günü saat 17:00'ye kadar toplanacağı, fiyat tekliflerinde KDV, borsa, manipülasyon ve diğer yasal yükümlülükler hariç olmak üzere teklif miktarının kg olarak, teklif fiyatının is %2 yabancı madde içeriğine sahip ürün için TL/kg olarak verileceği ifade edilmektedir.

Her teklif mektubu için miktarın azami 25 ton ile sınırlandırılmış olduğu, teklif sahiplerinin her tahsis döneminde bir kez teklif verebileceği belirtilmektedir. Tekliflerin geçerlilik süresinin, teklif verildikten sonra yapılacak ilk tahsis işlemiyle son bulacağı ifade edilmektedir.

Teklif sahibinin almak istediği ürün bedelinin %5'i oranında teminatı, AAF İşletme Müdürlüğü'nün ilgili hesabına yatırmasının gerektiği ve banka dekontunu teklifin ekinde sunulması gerektiği belirtilmektedir.

Tahsislerde teklif edilen fiyatın göz önünde bulundurulacağı, teklfilerin değerlendirilmesi sonucunda tahsis yapıp yapmamakla Haşhaş ve Alkaloid İşleri Dairesi Başkanlığı'nın yetkili olduğu ifade edilmektedir. Her haftanın Cuma günü talep sahipleri bazında yapılan tahsislerin, AAF İşletme Müdürlüğü ve tahsis yapılan teklif sahiplerine Haşhaş ve Alkaloid İşleri Dairesi Başkanlığı'nca bildirileceği belirtilmektedir.

 

"Satış Esasları" ve "Teklif Mektubuna" ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Üyelerimize duyurulur.

 

 

 

 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER