MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Medikal sektörünün sorunları konuşuldu 10.06.2018 tarihinde yayınlandı

MTSO 26 No’lu Meslek Komitesi, alt sektörlerin sorunlarını tespit edip yol haritasını çizmek üzere toplantılara başladı. İlk toplantı medikal sektör temsilcileriyle gerçekleştirildi.


Medikal sektörünün sorunları konuşuldu

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 26 No’lu Sağlık Hizmetleri, Medikal ve Kozmetik Meslek Komitesi, Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Taş, Meclis Üyesi Ersoy Kuşçu, Komite Başkanı Hakan Dindar ve sektör temsilcisi Barış Güler koordinesinde Medikal Sektör Toplantısı gerçekleştirdi. Sektörün ihtiyaçlarını ve beklentilerini tespit etmek adına bir araya geldiklerini anlatan Komite Başkanı Hakan Dindar, “Medikal Sektör temsilcilerinin sorunlarını ve bu sorunlarla ilgili önerdikleri çözümleri dinledik. Önümüzdeki süreçte benzer toplantıları diğer alt sektör gruplarımızla da gerçekleştirip, sektörün ihtiyaçlarına uygun, sağlık sektörünü geleceğe taşıyacak eylem planını oluşturmak istiyoruz” dedi.

Toplantıda üyeler yaşadıkları problemleri dile getirirken, 26 No’lu Sağlık Komite temsilcileri ise üyelerin sorun ve problemlerinin çözümü için, ticarette karşılaştıkları her sorunu kendileri ile paylaşmalarının önemli olduğunu belirterek, sektörün sorunlarına çözüm bulmak için özveri ile çalışacaklarının taahhüdünü verdiler. Üyeler ile daha kolay iletişim sağlamak amacıyla sosyal medyayı aktif olarak kullanacaklarını belirten Dindar, “İnteraktif iletişimi önemsiyoruz. Bu konudaki altyapımızı oluşturuyoruz. Yakında üyelerimize sosyal medya hesaplarımızı duyuracağız” dedi.

Yaptıkları toplantıda sektörün genel olarak mevzuat değişimine ayak uydurma noktasında sıkıntı yaşadığını tespit ettiklerini anlatan Dindar, sorunların çözümü için birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu, MTSO’nun bu kapsamda sektörü birleştiren olabileceğini, bunun için çaba göstereceklerini söyledi. Medikal sektörünün ihtiyaç duyduğu eğitimlere yöneleceklerine de değinen Dindar, “Bana kalırsa sektörün en büyük ihtiyacı bu. Özellikle değişen mevzuatlar ve firmaların bu konuda yapması gereken prosedürlere yönelik bilgi eksiği var. Bu alanda firmalarımızı güçlendirmek adına Odamızın Eğitim ve Kalkınma Vakfı ile birlikte eğitim çalışmalarına ağırlık vermeyi planlıyoruz” dedi.

Dindar, önümüzdeki süreçte, diğer gruplarla da alt sektörler toplantılarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER