MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Küresel İnsani Yardım Kuruluşu Faaliyetleri Hakkında 17.02.2017 tarihinde yayınlandı


Küresel İnsani Yardım Kuruluşu Faaliyetleri Hakkında

Doğal afet, ekonomik çöküş veya çatışma gibi nedenlerden dolayı aniden geçiş dönemine girmiş bölgelerde faaliyet gösteren Uluslararsı Sivil Toplum Örgütü Mercy Corps,  bir küresel insani yardım kuruluşudur. Türkiye’deki programlarının amacı, Ege Bölgesi, Ankara ve Gaziantep’teki programları uygulayarak, Türkiye’de bulunan ihtiyaç sahibi mültecilerin ihtiyaçlarına cevap vermektir.

Mercy Corps’un  mültecilere yönelik yaptığı çalışmalar: Risk altındaki insanları (özellikle de mültecileri) tespit edip, onları gerekli hizmetlerle buluşturmaya yönelik yardıma erişim çalışmaları, mültecileri destekleyici çalışmalar yapan yerel organizasyonların ihtiyaçlarını değerlendirme çalışmaları, yiyecek içermeyen ürünlerin mültecilere dağıtılması (örn. Battaniye, yatak, giyecek), Mültecilerin ve Türk toplumunun bilgi ve tavsiyelere erişimini sağlamak gibi pek çok yardım faaliyetini yürütmektedir.

Mercy Corps, Türkiye’deki ilk ofisini, mülteciler için insani yardım ve bilgilendirme hizmeti sağladığı Gaziantep’te açmıştır.

Türkiye’de şu an dört ofisi bulunan sivil toplum örgütünün, şu anda hem yerel organizasyonlara hem de mültecilere doğrudan destek sağlamaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi için BURADAKİ adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Üyelerimize duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER