MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Gümrükte Kalan Araçların İadesi Hakkında 09.08.2019 tarihinde yayınlandı

İthalat izni alınmaması veya gümrük vergisinin ödenmemesi sebebiyle gümrükte kalan araçların iadesi için, T.C. Adalet Bakanlığı, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı'nın ortak çalışmalarıyla hazırlanan yönetmelikler, Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Konu ile ilgili detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.


Gümrükte Kalan Araçların İadesi Hakkında
  • T.C. Adalet Bakanlığı, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından, "5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Göre Gümrük Vergilerinin Eksik Ödenmesi Nedeniyle Başlatılan Bir Soruşturma veya Kovuşturmaya Konu Kara Taşıtlarının Sahiplerine İadesine İlişkin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik", 30857 Sayılı ve 09 Ağustos 2019 tarihli, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

            Bahse konu Yönetmeliğe ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

  • Konu ile alakalı bir diğer yönetmelik olan, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından "Gümrük Kanununa Göre Mülkiyetin Kamuya Geçirilmesi Kararına Konu Kara Taşıtlarının Sahiplerine İadesi Hakkında Yönetmelik" 30857 Sayılı ve 09 Ağustos 2019 tarihli, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir

            Bahse konu Yönetmeliğe ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

Üyelerimize duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER