MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Genel Kurul Toplantı Çağrılarının İptaline İlişkin, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü Duyurusu 25.03.2020 tarihinde yayınlandı


Genel Kurul Toplantı Çağrılarının İptaline İlişkin, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü Duyurusu

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü tarafından "Genel Kurul Toplantı Çağrılarının İptaline İlişkin" bir duyuru yapılmıştır. Bahse konu duyuruda; tüm dünya için halk sağlığı tehdidi oluşturan COVID-19 (Koronavirüs) salgını nedeniyle, hastalığın Ülkemizde yayılmasının önlenmesine dair alınacak tedbirlere yönelik tavsiyeler çerçevesinde, usulüne uygun olarak toplantıya çağrılmış genel kurulların ileri bir tarihte yapılmak üzere şirketlerin yönetim organlarının alacağı bir karar ile iptal edilebileceği Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nün 20/03/2020 tarihli ve 53382221 sayılı yazıları ile uygun görüldüğü belirtilmektedir.

Bu kapsamda, örneğine linkten ulaşılabilecek olan “Genel Kurul Toplantı Çağrısının İptali Duyurusu” ilanı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü'ne iletilmesi halinde Gazetede yayımlanabileceği ifade edilmektedir.

İlgili duyuruda ayrıca, bahse konu tavsiyeler çerçevesinde Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü vezne hizmetlerine yönelik olarak alınan tedbirlerden bahsedilmektedir. İlgili tedbirlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

 

Üyelerimize duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER