MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Atık Beyan Sistemi 19.03.2017 tarihinde yayınlandı


Atık Beyan Sistemi

T.C. Mersin Valililiği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından duyurulduğu üzere; Atık Beyan Yönetmeliğinin 9.Maddesi 1.Fıkrası ‘’ğ’’ bendi uyarınca, atık üreticileri atık beyan formunu bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde her yıl Ocak ayı itibariyle başlamak üzere en geç Mart ayı sonuna kadar Bakanlıkça hazırlanan çevrimiçi uygulamalar kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlü kılınmıştır.

Bilindiği üzere beyan işlemleri bir önceki yılın atık verilerine göre yapılmakta olup, takip eden yılın Ocak ve Mart ayları arasında gerçekleştirilmektedir.Bu çerçevede 2016 yılın atık beyanının 01.01.2017 tarihinden itibaren 31.03.2017 tarihine kadar Bakanlığın Çevre Bilgi Sistemi üzerinden http://online.cevre.org.tr yapılması gerekmektedir.

Atık beyan işlemleri tehlikeli atıklarla beraber tehlikesiz atıkları da kapsamakta ve sadece online olarak internet üzerinden yapılmaktadır.Online olarak düzenlenen atık beyan formları çıktılarının ayrıca Müdürlüğe sunulması gerekmemektedir.

 

Üyelerimize duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER